Bu İçeriği Paylaş
4 Haziran 2018 Pazartesi

MANDA YETİŞTİRİCİLİĞİ DESTEKLENİYOR

Muş Valisi Aziz Yıldırım, “Manda başına 850 TL her yıl ödeme yapılıyor. Genç Çiftçi Projesinden Umarca Köyünden 11 vatandaşımız istifade etmiştir


Vali Yıldırım, Hasköy İlçesine bağlı köy ziyaretlerine Umurca Köyünde vatandaşlarla buluştu. Vali Yıldırım’a köy ziyaretlerinde, İlçe Kaymakamı Ahmet Özkan, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Şahin ile il ve ilçe kurum amirleri eşlik etti.

Vali Yıldırım ve beraberindekileri Köy Muhtarı İbrahim Erkul ve köy sakinleri karşıladı. Köylülerin sorunlarını dinleyen Vali Yıldırım; “Değerli kardeşlerim bugün sizleri ziyaret etmek ve sizlerle bir arada olmak istedim. Köyde 92 hanede yaklaşık 700 vatandaşımız yaşamaktadır. Bu köyümüzde 30 tane güvenlik korucumuz ve 1 tane de gönüllü güvenlik korucumuz bulunmaktadır. İlimiz genelinde 7-8 bin civarında manda var, bunlardan 820 tanesi bu köyümüzde zaten bu köyümüz bu anlamda çalışmalar yapıyor ancak yeterli değil bizlerin daha iyi işler yapmamız gerekir. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğümüz tarafından yapılan desteklemelerde 217.750,10 TL tarım desteklemelerinden faydalandırtılmıştır. Manda başına 850 TL her yıl ödeme yapılıyor. Genç Çiftçi Projesinden 11 vatandaşımız istifade etmiştir. Devletimiz tarım ve hayvancılık konusunda ciddi destekler veriyor sizlerde bunlardan faydalanıyorsunuz. Sizlerin kazancının artması ülkemizin ekonominizin de artmasına sebep olur o nedenle hepimiz çok çalışacağız. Şükürler olsun devletimiz her türlü desteği veriyor. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığımızca köyümüze yapılanlara baktığımda 2015-2018 yıllarında 267.424,00 TL’lik kamu yatırımı yapılmıştır. Köyümüze 2015 yılından 2018 Haziran ayına kadar Sosyal yardım giderleri olarak 753.285,69 TL, engelli maaşı ve evde bakım hizmetleri için 743.808,00 TL ödeme yapılmıştır. Köyümüze 2018 yılı içinde 5 derslikli bir okul yapılacak ayrıca içme suyu deposu içinde özel idaremiz tarafından bir çalışma gerçekleştirilecek. Hepinizin malumu, son derece verimli toprakları olan güzel bir ülkeyiz. O yüzden çok güzel bir hazinenin üzerinde oturttuğumuz için dört bir yandan ülkemize saldırıyorlar. Biz hep birlikte bu topraklara ve devletimize sahip çıkmalıyız.” Dedi.

Umurca Köyü ziyaretlerinin ardından Vali Aziz Yıldırım beraberindekiler ile birlikte buradan Sarıbahçe Köyü’ne hareket etti.

 
Bu içerik 77 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi