Bu İçeriği Paylaş
27 Şubat 2018 Salı

UĞUR LİSESİ BADMİNTONDA BÖLGE ŞAMPİYONU

Muş Uğur Lisesi, dinamik ve heyecan verici bir spor dalı olan badmintonda Bölge şampiyonu oldu


Muş Uğur Lisesi, Batman 19 Mayıs Spor Salonu’nda düzenlenen Badminton Bölge Şampiyonasında 11 farklı ilden gelen rakiplerine set vermeden büyük üstünlük sağlayıp Bölge şampiyonu olarak Edirne’ de 16 – 19 Mart tarihleri arasında yapılacak Türkiye şampiyonasına katılmaya hak kazandılar. Muş Uğur Lisesi grup maçlarında Siirt ve Bingöl’ü mağlup ederek 1.oldular. Uğur Lisesi öğrencileri Turnuva sonunda son 4’e kalarak Batman, Van, Bitlis takımlarına set vermeden Bölge Şampiyonu oldular.

Bölge şampiyonu olan sporcularını kutlayan Muş Uğur Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Özkan Yurtdaş “Turnuva boyunca iyi bir mücadele sergileyerek şampiyonluğu hak ettik. En önemli amacımız, Badmintonu herkese sevdirmek. Badmintonu geniş kitlelere yaymak istiyoruz. Pek çok ortamda rahatlıkla oynanabilen ve çok keyifli bir spor dalı olan Badminton da biraz çalışma ile herkes başarılı olabilir” dedi. Ve öğrencilerinin başarısında emeği geçen antrönerleri Mürsel KOÇ ‘a teşekkürlerini sundu.

Galibiyet sonrası Muş Uğur Lisesi Müdürü Bekir Gülsarı Şampiyon öğrencilerini odasında ağırlayarak “Başarılı olan öğrencilerimizi, onların başarısında emeği geçen Beden Eğitimi öğretmeniniz Özkan yurtdaş´ı ve öğrencilerimizin antrenörü Mürsel KOÇ´u başarılarından dolayı tebrik ederim. Öğrencilerin eğitim-öğretimin yanı sıra sportif ve kültürel faaliyetlerle ilgilenmesi, başarılar elde etmesinin sevindirici olduğunu ve kendileriyle gurur duyduğunu belirtti..

Çalışılarak en güzel yerlere gelindiğini ifade Gülsarı sporcuların kendilerine olan güvenleri tam, derslerinin yanı sıra sadece Badmintona odaklanan bu gençler, Muş’un Badmintonda sayılı iller arasına girmesinde önemli rol oynuyorlar. Hedefimiz, Türkiye şampiyonasında iyi bir derece alabilmek dedi.

 
Bu içerik 122 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi