Bu İçeriği Paylaş
22 Haziran 2018 Cuma

HASKÖY’DE MYO AÇILIYOR

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Hasköy’e 2019’da kapasitesi en yüksek meslek yüksekokulunu açacaklarını açıkladı


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Hasköy’de üniversiteye bağlı bir meslek yüksekokulunun açılması için gerekli akademik dosya hazırlıklarını tamamladıklarını söyledi. Hasköy’de incelemelerde bulunan Prof. Dr. Polat, Muş Alparslan Üniversitesinin, kuruluş amacı doğrultusunda Muş’un bütün ilçelerinin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmeyi hedeflediğini belirtti.

“HASKÖY’E 2019’DA MESLEK YÜKSEKOKULU AÇILMASI SÖZ KONUSU OLACAK”

Hasköy’ün gerek beşeri yapısı gerekse coğrafi konumu itibariyle üniversitenin akademik birim açma stratejisinin öncelikli adreslerinden biri olduğunu belirten Prof. Dr. Polat, “Gerekli altyapı çalışmalarının tamamlanması ile Hasköy’e 2019’da meslek yüksekokulu açılması söz konusu olacak” dedi.

Muş Alparslan Üniversitesinin Türkiye’nin uzun vadeli stratejik hedeflerini gerçekleştirmesinde bütün ilçeleriyle Muş’un en üst seviyede pay sahibi olması için bütün imkânlarını seferber ettiğinin altını çizen Prof. Dr. Polat şöyle konuştu: “Üniversitemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında sadece yeni açılacak bölümlerine 245 ön lisans, 325 lisans, 193 lisansüstü olmak üzere toplamda 763 öğrenci alacak. Tüm bölümlerine alacağı toplam öğrenci sayısı ise 2793 olacak. Bu kadar öğrenciyi bünyesine katacak olan üniversitemiz, gerek şehrimizin gerekse bölgemizin eğitimde güvencesi olma yolunda emin adımlar atıyor.

“ADALET İLKESİ ÇERÇEVESİNDE HER İLÇEMİZ İÇİN EN UYGUN PROGRAMLARIN AÇILMASI İÇİN ÇABA SARF EDİYORUZ”

Son iki yıldaki gayretlerimizin mahsulü olarak kapılarını hizmete açan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, Uygulamalı Bilimler Fakültesi ile Varto ve Bulanık ilçelerimizdeki meslek yüksekokullarını bölgemizin ve bilim camiasının hizmetine sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Muş’un bütün ilçeleri bizim için çok değerli. Bununla birlikte her ilçemizin nüfus yapısı, coğrafi konumu, fiziksel altyapısı gibi farklılık arz eden özellikleri olduğunu dikkate almaksızın bir planlama yapmak devlet aklına yakışmayan bir tavır olacaktır. Bu sebeple biz üniversite olarak ilçelerimizin farklılıklarının her birini avantaj ya da avantaja dönüştürülebilecek bir potansiyel olarak değerlendiriyoruz. Bu açıdan ve adalet ilkesi çerçevesinde her ilçemiz için en uygun programların açılması için çaba sarf ediyoruz.

“ÖN ÇALIŞMALARIMIZI YAPIYORUZ”

Hasköy’de açılabilecek programlarımızın neler olması gerektiği hususunda ilgili kişi ve kurumlarla istişarelerimiz sürüyor. Hasköy’ün beşeri ve sosyal potansiyeli ve uzun vadeli ihtiyaçları doğrultusunda iyi bir planlamayla doluluk oranları yüksek programlar açılmasını arzu ediyoruz. Bu programlar Hasköy’ün ekonomisine, sosyal yapısına, kültürel dokusuna ve nasipse açılacak bu okulda eğitim görüp iş hayatına atılacak öğrencilerimizin beklentilerine uygun olarak kurumsallaşacaklardır.

Hasköy’deki yerel paydaşlarımızla yürüttüğümüz ön hazırlıklar olması gereken sürede tamamlanacak ve inşallah 2019’da Hasköy Meslek Yüksekokulu açılacak. Hasköy’de meslek yüksekokulumuza uygun dersliklerin en kısa sürede tamamlanması için ilgili kurumların olağanüstü gayret gösterdiğini biliyoruz. İlçe halkımızın da desteğiyle Hasköy MYO eğitim-öğretime, yeni akademisyenleri ve öğrencileri ile merhaba diyecek.

 

 
Bu içerik 242 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi