Bu İçeriği Paylaş
26 Şubat 2018 Pazartesi

ENGELLİ ÖĞRENCİLER, AFRİN OPERASYONUNA DESTEK VERDİ

Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında engelli öğrencilere eğitim verdi. Engelli öğrenciler daha sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütü PKK/PYD ve DEA


Muş İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü ekiplerince ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında engelli öğrencilere eğitim verdi. Engelli öğrenciler daha sonra Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik Afrin’de düzenlediği operasyona destek vermek amacıyla İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş’ı ziyaret ettiler

Muş Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şubesi’nin 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okullarda başlattığı ‘Güvenli Okul’ projesi devam ediyor. Proje kapsamında polis ekipleri, Ali Kuşçu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nu ziyaret ederek burada engelli öğrencilere uygulamalı olarak polislik ve toplumda var olma eğitimi verdiler. Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği okulda engelli öğrencilere çeşitli hediyeler dağıtıldı.

“ENGELLİ ÖĞRENCİLERDEN AFRİN OPERASYONUNA DESTEK”

Okulda yapılan faaliyetlerden sonra Ali Kuşçu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nu temsilen bir kız ve erkek öğrenci polis kıyafeti giyerek Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) terör örgütü PKK/PYD ve DEAŞ terör örgütlerine yönelik Afrin’de düzenlediği operasyona destek vermek amacıyla İl Emniyet Müdürlüğünü ziyaret etti. Polis ekip araçlarıyla İl Emniyet Müdürlüğü’ne geçen engelli öğrencileri, polis ekipleri ve İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş tarafından karşılandı.

Emniyet Müdürü Aktaş, engelli öğrencilerle yakından ilgilenerek yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İl Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket Timleri’nin Afrin’e gönderildiğini ve bundan dolayı engelli öğrencilerin yanlarında olduklarını göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, engelli öğrencilere ve tüm Muş halkına teşekkür etti.

“EKİPLERİMİZ OKULLARDA FAALİYETLERİNE DEVAM EDECEK”

‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında faaliyetlerin devam edeceğini belirten İl Emniyet Müdürü Aktaş, sözlerini şöyle sürdürdü: “Muş İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polisliğin yürütmüş olduğu ‘Güvenli Okul’ projesi kapsamında ilimizde birçok okul ziyaret edildi. Toplum destekli Polisimiz tarafından okullarda çeşitli etkinlikler düzenlendi. Çocuklarımıza polislik bilinci, toplumda var olma bilinci aşılandı. Bununla alakalı yapılan etkinlikler dahilinde arkadaşlarımız engelli okulumuzu da ziyaret ederek bir takım faaliyetlerde bulundular.”

“MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİK SİMGESİ OLARAK TÜM MUŞ HALKIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Afrin operasyonuna katılmak üzere yola çıkan özel hareket polislerini uğurlamaya gelen tüm Muş halkına teşekkür eden Müdür Aktaş, “Asıl manidar olan olay şöyle; malum ülkemizin bekası, toplumumuzun bölünmez bütünlüğü için terör mücadelede özel hareket polisimizin Afrin’e gönderilmesi ithamında engelli çocuklarımızın da bizleri ziyaret etmesi bizim yanımızda olmasından dolayı çok mutlu olduk. Malumunuz Özel Hareket Timlerimizi Muş halkının desteğiyle uğurladık. O kadar manidar ki bir yaşlı teyze bana geldi ‘oğlum beni de Afrin’e götürün’ dedi. Bu çok duygusal bir olaydı. Bu katkılarından ve coşkularından dolayı milli birlik ve beraberlik simgesi olarak tüm Muş halkımıza teşekkür ediyoruz. Bu manidar günde gelen kardeşlerimize de bizlerin yanında oldukları için teşekkür ediyoruz” dedi.

“HERKES BİR ENGELLİ ADAYIDIR”

Ali Kuşçu Özel Eğitim İş Uygulama Okulu’nu öğrencilerinin yapmış olduğu ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Müdür Aktaş, şunları söyledi: “Malum gelecekte herkes bir engelli adayı olabilir o yüzden engelli çocuklarımıza ve vatandaşlarımıza sahip çıkmalıyız. Topluma kazandırılmaları için elimizden geleni yapmamız gerekiyor. Bizimde Toplum Destekli Şubemizin faaliyetleri kapsamında biz her zaman engelli çocuklarımızın yanındayız ve onların topluma kazandırılması için elimizden gelen her türlü çalışmayı yapacağız. Biz onları seviyoruz ve her zaman onlarla beraberiz.”

Engelli öğrencilerle yakından ilgilenen İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, çeşitli hediyeler vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
Bu içerik 184 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi