Bu İçeriği Paylaş
15 Haziran 2015 Pazartesi

MUŞ’TA YAZ SPOR OKULLARI AÇILIYOR

Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tüm branşlarda yaz spor okulları açıyor. Tüm gençleri spora davet eden İl Müdürü Ali Kartal, şimdiye kadar yaklaşık bin kişinin başvuruda bulunduğunu söyledi


Muş Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tüm spor branşlarında yaz spor okulları açmaya başladı. Başvuruların 29 Haziran 2015 tarihine kadar devam edeceğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, Malazgirt, Bulanık, Varto, Hasköy ve Korkut ilçesinden yaklaşık bin kişinin kayıt yaptırdığını söyledi. Kayıtların devam ettiğini ve daha fazla öğrenciye ulaşmayı planladıklarını belirten Kartal, yaz spor okuluna katılan tüm öğrencilerin masraflarının karşılanacağını ve gerekli tüm desteklerin verileceğinin altını çizdi.

“Tüm masraflarınız bizden, yeter ki siz spor yapın” sloganıyla öğrencileri davet eden Kartal, “Belki yaz spor okulundan birçok arkadaşınızın da haberi yok onları da davet edin” dedi. Yaz spor okulları ile ilgili açıklama yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Kartal, yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte yaz spor okulları açtıklarını ve ailelerin çocuklarını sporla buluşturmalarını istedi. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne bağlı internet sitesinde başvuru formunun olduğunu hatırlatan Kartal, tüm spor branşlarının mevcut olduğunu vurguladı.

Kayıtların il müdürlüğüne yapılması gerektiğini açıklayan Kartal, şunları söyledi: “Yılsonu tatilinin başlaması ile birlikte çocuklarımızı sportif alanlara çekmek ve spor branşları ile tanıştırarak spor yapmaları için gerekli duyuruları yaptık. Bu bağlamda kurumumuza ait internet sitemizde gerekli duyuru ve kayıt yapılması için başvuru formları hazırlanmıştı. Şuanda yüzme kursu hariç birçok kursumuza kayıtlar yapıldı. Toplam öğrenci sayımız neredeyse ikini buldu ve bunun devam etmesini istiyoruz.”

“TÜM MASRAFLAR BİZİM YETERKİ SİZ ÇOCUKLARINIZI GÖNDERİN ”

Yaz spor okullarının önemine değinen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kartal, yüzme kursunun da gelecek yıllarda verileceğini ve mevcut havuz çalışmasının devam ettiğini vurguladı. Yaz spor okullarının çocukların spor yapması için bir şans olduğunu vurgulayan Kartal, “yüzme havuzumuzun çalışmaları devam ediyor. İnşallah gelecek yıl faaliyete girecektir. Bu nedenle tüm gençlerimizi ve çocuklarımızı spora davet ediyoruz. Kayıt alıp antrenör arkadaşlarımızı görevlendiriyoruz. Hem yaz Kur’an Kurslarına katılan çocuklarımıza ve yazın boşta kalanları seans şeklinde alacağız. Tüm masraflar bizimden yeter ki çocuklarımız ve gençlerimiz spora gelsin.” Dedi.

“BİN 790 ÖĞRENCİNİN KAYIT YAPTIRMASI BİZİ SEVİNDİRDİ”

Deneyimli antrenörlerin yaz spor okullarında görev yaptığını ve gerekli tüm imkanların seferber edildiğini kaydeden Kartal, “Her yıl olduğu gibi bu yılda yaz tatilinde tüm gençlerimizi spor yapmaya çağırdık. Yaz okulunda açılacak branşlarımız olan; Atletizm, Badminton, Basketbol, Bedensel Eng. Boks, Jimnastik, Güreş, Hentbol, Herkes için spor, Judo, Karate, Kayak, Masa tenisi, Taekwon-do, Tenis ve Voleybol olmak üzere toplam bin öğrenci kayıt yaptırdı. Yeni kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz İl Müdürlüğümüze başvuruda bulunmak için ve kayıt işlemlerini en kolay şekilde yapabilirler.” Şeklinde konuştu. 

 
Bu içerik 1121 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇIKTI 120 BİN ÖĞRENCİ YARIYIL TATİLİNE ÇI.. Muş’ta, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatili münasebetiyle Merkez İmam H..
0 yorum EĞİTİM - 20.1.2018
KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR KÖYLERDE KIŞ ÇİLESİ SÜRÜYOR.. Bu yıl kış aylarının normal geçtiği Muş'ta, özellikle kırsal bölgelerde yaşayan ..
0 yorum YAŞAM - 20.1.2018
KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA BAKIYORLAR KÖYLERDE ATLI KIZAKLA HAYVANLARINA .. Varto İlçesinde besiciler, atlı kızakla hem hayvanlarına yem götürüyor hem de kö..
0 yorum GÜNCEL - 20.1.2018
Üye Bilgi