Bu İçeriği Paylaş
12 Nisan 2018 Perşembe

MUŞLU ÇİFTÇİLER MALATYA TARIM FUARINDA

Muş Tarım İl Müdürlüğü, Malatya Mişmiş Park Fuar alanında bu yıl 12.si düzenlenen Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarına katıldı


İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen fuar gezisine İl Müdürü Ergün Çolakoğlu, Şube ve İlçe Müdürlerimiz, Ziraat Odası Başkanlığı, Süt Üreticileri Birliği, Muş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Manda Yetiştiricileri Birliği, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Üyeleri, İl\İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik personellerinin ile yaklaşık 84 çiftçi katıldı. 2 otobüs ile gerçekleştirilen fuar gezisine günü birlik gidilip dönüldü.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan İl Müdürü Ergün Çolakoğlu; "Bu yıl Malatya ilinde 12.si gerçekleştirilen Tarım Fuarına Çiftçilerimiz, Ziraat Odası Başkanlığı, Birlik Başkanlarımız ve teknik personellerimizle birlikte katılarak yenilikleri yerinde görüp Tarımsal anlamda fikirlerimizi pekiştiriyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da 84 çiftçi ve teknik personellerimizle fuar organizasyonuna iştirak ettik. Çiftçilerimizin ufkunun açılması için bu tür etkinliklerin önemli olduğunun bilincindeyiz. İlimizde Tarım ve Hayvancılığın gelişmesi için elimizden geldiğince bu tür organizasyonlara çiftçilerimizin katılımını sağlayarak, onların modern çağın tekniklerine göre Tarımsal konularda bilinçlenmelerine katkı yapmayı düşünüyoruz. Tarım ve Hayvancılığın gelişmesinde, teknolojinin gereklerinden faydalanarak hem zamandan hem de kaliteden ödün vermeden daha modern Tarım ve Hayvancılığı Muş ilimizde hayata geçirmeyi arzu ediyoruz" dedi.

Çolakoğlu konuşmasının devamında; "Malatya ilinde gerçekleşen bu fuar organizasyonunda fuara katılımımızdan ve ilimize dönene kadar bize ve çiftçilerimize gösterilen üst düzey ilgi ve misafirperverlikten dolayı fuar organizasyonunda emeği geçen kişi, kurum, yönetici ve çalışanlarına teşekkür ediyoruz" dedi.

 
Bu içerik 85 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi