Bu İçeriği Paylaş
22 Haziran 2018 Cuma

POLAT, BULANIK MYO İÇİN İNCELEMELERDE BULUNDU

Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Bulanık ilçesinde Meslek Yüksekokulu için incelemelerde bulunarak “Bulanık MYO, inanıyorum ki ilçemizin atmosferine taze bir bahar esintisi getirecek” dedi


Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Bulanık’a bir ziyaret gerçekleştirdi. Bulanık Meslek Yüksekokulu için kullanılması düşünülen binaları Bulanık Kaymakamı Hacı Arslan Uzan ve MYO Müdürü Galip Sarısu ile birlikte inceleyen Prof. Dr. Polat, yetkililerle projenin son hâli hakkında istişarelerde bulundu.

Muş Alparslan Üniversitesinin, Türkiye’nin her iline bir üniversite kurulması yönünde ortaya çıkan devlet iradesinin bir sonucu olarak 10 yıl önce kurulduğunu hatırlatan Prof. Dr. Polat sözlerini şöyle sürdürdü: “On yıl önce birçok köşe yazarı, hatta pek çok yerel unsur, Muş gibi bir şehre kurulacak üniversitenin tabeladan ibaret olacağını, bu üniversitenin akademik örgütlenmesini asla tamamlayamayacağını, öğrenci sayısının 3-5 bini geçemeyeceğini iddia etmişti. Oysa geçen süreç bu iddiaların tümünün yanlış olduğunu ortaya koydu.

“BİR ÖNCEKİ YILA KIYASLA 500 ÖĞRENCİ ARTARAK REKORLARINA BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYECEKTİR”

Sadece 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında üniversitemizde pek çok yeni bölüm, program ve merkez açılıyor. Bugüne kadar açılanları saymıyoruz bile... Her yıl artan öğrenci sayımız, bu yıl alınacak 2793 öğrenci ile bir önceki yıla kıyasla 500 öğrenci artarak rekorlarına bir yenisini daha ekleyecektir. 10 bin öğrencisi, 1000’e yakın akademik ve idari personeli ile üniversitemiz, akranları arasında öne çıkan üniversitelerden biri olmaya adaydır. Öte yandan fiziki mekânların nitelikli ve yeterli oluşu, sosyal imkânların personel ve öğrenci memnuniyetini merkeze alan bir yapıda oluşu da ayrıca dikkat çekicidir.

Gecesini gündüzüne katan idari kadrosu sayesinde yalnızca son iki yılda bünyemize iki tane 4 yıllık, 3 tane de 2 yıllık olmak üzere toplam 5 yeni akademik birim kazandırılmıştır. Bunlar içinde bizleri ziyadesiyle memnun eden bir okulumuz da Bulanık Meslek Yüksekokuludur. Bugüne kadar birçok defa teşebbüs edilen, ancak her defasında bir engel sebebiyle açılışı ertelenen Bulanık MYO, inanıyorum ki ilçemizin atmosferine taze bir bahar esintisi getirecektir.

“DERSLİK, YURT VE PERSONEL LOJMANLARI KONUSUNDA UMUT VERİCİ ÇALIŞMALARIN YAPILMIŞ OLMASI, TAKDİRE ŞAYANDIR”

Bulanık Meslek Yüksekokulumuz bünyesindeki Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Çocuk Gelişimi ve Sosyal Hizmetler ön lisans programlarına bu yıl toplam 90 öğrenci alınacak. Doğrusu bu kadar kısa sürede okulumuzun açılması, ardından hızla akademik kadrosunun tamamlanması, derslik, yurt ve personel lojmanları konusunda umut verici çalışmaların yapılmış olması, takdire şayandır. Özellikle ilçenin mülkî erkânının, sivil toplum kuruluşlarının yoğun baskısı, siyasilerin takibi ve nihayet YÖK Başkanımız Sayın Yekta Saraç Beyefendi’nin olumlu yaklaşımı ile süreç tamamlanmıştır. Emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bulanık MYO’da açılacak 3 programa 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılında alacağımız öğrenciler, ilçemizin havasını değiştirecektir. Ayrıca 20’ye yakın akademik ve idari personelin ilçeye yerleşecek olması, bundan sonraki süreçte ilçenin entelektüel düzeyini yükseltecek, kültürel hayatına pozitif katkılar yapacak bir gelişmedir. Bu yıl alınacak 90 öğrenci ile her sokağımız her caddemiz nitelikli gençlerle dolacaktır.

“ADAY ÖĞRENCİLERİN GÖZÜ KAPALI TERCİH EDECEĞİ PROGRAMLAR DA AÇACAĞIZ İNŞALLAH”

İlçemizde meslek yüksekokulumuza uygun dersliklerin, öğrenci yurtlarının ve akademisyenler için lojmanların da en kısa sürede tamamlanması için ilgili paydaşlarımızla sıkı bir işbirliği içindeyiz. İlerleyen yıllarda ortaya çıkacak yeni ihtiyaçlar doğrultusunda, hayatta karşılığı olan, milletimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayan, Bulanık ile tam anlamıyla uyumlu ve en önemlisi aday öğrencilerin gözü kapalı tercih edeceği programlar da açacağız inşallah.

Bu programların Bulanık’a ekonomik anlamda çok önemli katkıları da olacaktır. İlçeye taşınacak ya da geliş gidiş yapacak akademik ve idari personel ve öğrenciler sayesinde ilçenin nüfusunda gözle görülür bir dinamizm yaşanacaktır. Çok kıymetli Bulanık halkından akademisyenlerimize, öğrencilerimize sahip çıkmalarını bekliyoruz. Öğrenci merkezli bir üniversite olarak bizler istiyoruz ki öğrencilerimiz sadece öğrenci olmanın zorluklarını yaşasınlar. Esnafı ile bürokrasisi ile genç kardeşlerimize sahip çıkarsak bu öğrencilerimiz ilçemizin gönüllü kültür elçileri olacaktır. Bulanık Meslek Yüksekokulumuzun hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 
Bu içerik 187 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi