Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

ENGELLİLER, YÖRESEL OYUNLARLA EĞLENDİ

Muş’un Hasköy İlçesinde engellilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenlendi. Çocuk oyunlarından mendil kapmaca, ip atlama, yöresel halkoyunları ve kurulan survivor parkuruyla engelliler hem oynadılar hem de doyasıyla eğlendiler


Hasköy ilçesinde faaliyet gösteren Özel İlk Çağdaş Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli öğrencilere yönelik çeşitli etkinlikler düzenledi.

Engelliler, okul bahçesinde çocuk oyunlarından ‘mendil kapmaca’, ‘ip atlama’, yöresel halkoyunları ve kurulan Survivor parkurunda oyun oynayarak eğlendiler.

İlk olarak çocuk oyunlarından ‘mendil kapmaca’ ve ‘ip atlama’ ile başlayan etkinlikler, okul bahçesinde sandalye, ip ve basit malzemelerle kurulan Survivor oyun parkına geçildi. Burada öğrenciler iki takım şeklinde kurulan parkuru geçerek topla pet şişe devirerek kıyasıya mücadele ettiler.

Etkinlikler daha sonra yöresel halkoyunları gösterisi ile devam etti. Muş yöresine ait halkoyunları giysisi giydirilen engelliler, müzik eşliğinde halaylar çekti. Saatlerce halay çeken engelli öğrencilere öğretmenler ve aileleri de eşlik etti.

 

Her yıl engelli öğrencilerine yönelik bu tür etkinlikler düzenlediklerini belirten Özel İlk Çağdaş Gelişim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürürü Vural Özaslan, onların da toplumun bir parçası olduğunu ve onlar için gereken her türlü gayreti sarf etmeye hazır olduklarını söyledi.

Devletin sunmuş olduğu imkanlarla engellilerin her türlü eksiğinin giderildiğini ifade eden Özaslan, bu tür etkinliklerle gelişimlerini ve sosyal yaşamlarını şekillendirmeye katkıda bulunduklarını kaydetti.

Engelli öğrenci velileri de bu tür etkinlikleri benimsediklerini ve devletin sunmuş olduğu imkanlardan dolayı teşekkür ettiler.

 

 
Bu içerik 74 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi