Bu İçeriği Paylaş
21 Şubat 2018 Çarşamba

DAĞCILARDAN REKTÖR POLAT'A ZİYARET

Türkiye Dağcılık Federasyonu (TDF) 2018 yılı Faaliyet Programında yer alan “Kış Gelişim Eğitimi” kapsamında Muş’a gelen dağcılara Muş Alparslan Üniversitesi ev sahipliği yapıyor. Ülkemizin farklı illerinden gelen 142 dağcı, Kampus'te kamp kurdu


Kış Gelişim Eğitimi için Muş'a gelen dağcıları Muş Alparslan Üniversitesinde karşılayan Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu, Yedi gün boyunca yapılacak Kış Gelişim Eğitimi için Rektör Pof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın desteği ile tüm hazırlıkların tamamlandığı bilgisini verdi. Çobanoğlu, dağcıların teorik dersleri için de Sabahattin Zaim Konferans Salonunun hizmete sunulduğunu, Çarşı Merkezinin de kampçıların oluşabilecek ihtiyaçları için hazır hâle getirildiğini belirtti.

TDF Kış Gelişim Eğitim Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan, Muş’a 131 sporcunun yanı sıra 11 kişiden oluşan bir teknik heyetin geldiğini belirterek, dağcıların bir hafta boyunca ilimizde eğitim faaliyeti yürüteceklerini söyledi. Pratiğin yanında teorik eğitimler de alacak olan dağcılar, yüksek kesimlerdeki uygun sahalarda eğitimlerine devam edecekler.

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Kış Gelişim Eğitimi kapsamında külliyemizde kamp kuran dağcıları temsil eden heyeti makamında kabul etti. Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Muş Dağcılık, Arama ve Kurtarma İhtisas Kulübünden Eğitmen Mahmut Sönmez ile kampa katılan en yaşlı ve en genç dağcıların yer aldığı heyetin makam ziyaretinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Abdüllatif Tüzer ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Şükrü Çobanoğlu katıldı

Muş Alparslan Üniversitesi eğitim, kültür ve sanat faaliyetlerinin yanı sıra sportif faaliyetlere de büyük önem verdiğini ifade eden Prof. Dr. Polat, açılışının üzerinden uzun süre geçmemesine rağmen ciddi ve kalıcı başarılara imza atan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun Muş’un sportif gelişimine sağladığı katkılara dikkat çekti.

Bölgemizin son derece elverişli coğrafi yapısı ve sahip olduğu güvenli koşulları itibariyle her yaştan insana dağcılık kültürünün benimsetilmesi ve yaygınlaştırılması açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunun altını çizen Prof. Dr. Polat, üniversitenin ülkemizi yarışmalarda temsil edecek, bayrağımızı zirvelere taşıyacak sporcular yetiştirmek için altyapısını her geçen gün güçlendirdiğini söyledi.

Kurs kapsamında verilecek eğitimler hakkında açıklamalarda bulunan Kamp Müdürü Mehmet Çağlayan ve Eğitmen Mahmut Sönmez, üniversitemizin dağcılara sağladığı destek ve imkânlardan ötürü Prof. Dr. Polat’a teşekkürlerini sundular. Gördükleri en iyi imkânlara sahip kampın Muş Alparslan Üniversitesi külliyesindeki kamp olduğunu dile getiren dağcılar, önümüzdeki yıllarda özellikle kış aylarında yeniden Muş’a gelmeyi istediklerini belirttiler. 

 
Bu içerik 145 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi