Bu İçeriği Paylaş
9 Ağustos 2017 Çarşamba

KAPAN, UÇUŞ NOKTASI DERGİSİNDE MUŞ’U ANLATTI

Fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, Türk Hava Meydanlarının Uçuş Noktası Magazin dergisinde fotoğraflarla Malazgirt Şenlikleri’ni anlattı


Sürekli yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri açan Adem Kapan, Türk Hava Meydanlarının Uçuş Noktası dergisinin Ağustos ayı sayısında Muş’u anlattı. Daha öncede Muş’u defalarca uçak dergilerinde, sunumlarda yurt içi ve dışında açtığı sergilerde ‘Muş ve laleyi’ her defasında anlatan Kapan, Malazgirt Şenliklerini ve Malazgirt’ti fotoğraf ve yorumlarıyla anlatarak gündeme getirdi. Yaptığı bu çalışmalar sayesinde Muş’u herkese anlatma fırsatı yakalayan Kapan, dergide ayrıyeten farklı bir konuda Türkiye’nin en değerli 5 tarihi yeri kısmında da Malazgirt Şenliklerini anlattı.

“BU ÇALIŞMA MUŞ İÇİN BÜYÜK FIRSAT”

Uçuş Noktası dergisi sayesinde Muş’un en güzel şekilde tanıtımının yapılacağını ve bu amaçla Muş’a çok sayıda insanın geleceğini ifade eden Kapan, derginin milyonlarca kişi tarafından okunduğunu söyledi. Muş’u anlatacak bir tanıtım kitabı çıkarmak istediğini hatırlatan Kapan, “Uçuş Noktası magazin dergisinin Ağustos ayı sayısında Muş’un yer alması beni gerçekten çok mutlu etti. Bugüne kadar yurt dışında Almanya bazı Avrupa ülkelerinde ve özellikle Ankara, İstanbul ve çeşitli büyük illerimizde sergiler açtım. Bu sergilerde ayrıca görsel sinevizyon gösterimleri de yapıldı. Bu çalışmaları tamamen kendi imkanlarımla yaptım. Burada ki asıl amacım para kazanmaktan çok Muş’un tanıtımıdır. Bu konuda yaptığımız çalışmalarımız zaten bunu kanıtlıyor. Bunun için THY Anadolujet magazin dergisi ve Uçuş Noktası dergisinde Muş ilimizi ve değerlerimizi tanıttık ve tanıtımlarına devam edeceğiz. Tabi bu beni gerçekten çok mutlu ediyor” dedi.

“HER GÜN MİLYONLARCA KİŞİ OKUYOR”

THY Uçuş Noktası magazin dergisini her gün milyonlarca kişinin okuduğunun altını çizen Kapan, Kapan, “Çünkü asıl amacımız olan ve her defasında dile getirdiğimiz ilimizin tanıtımıdır. Her gün binlerce hatta milyonlarca insan hava ulaşımını kullanıyor. Bu magazin dergisi sayesinde ilimize ait yapılan söyleyişi ve yer alan fotoğraflar milyonlarca kişi tarafından görüleceğine inanıyorum. Bu şekilde milyonlar verseniz bu kadar güzel bir şekilde tanıtım yapamazsınız. Bu tür imkanlarla ve çalışmalarla ilimizin tanıtımına devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

SAYIN VALİMİZ AZİZ YILDIRIM’DAN DESTEK BEKLİYORUM”

Muş’u tanıtacak bir kitap oluşturmak istediğini ve en büyük desteği Vali Aziz Yıldırım’dan beklediğini bir daha dile getiren Kapan, “İlimize yapılan yatırımlar kadar tanıtımının da önemli olduğunu düşünüyorum. Muş’u her defasında kendi imkanlarıyla anlatmaya çalışıyoruz ve hiç kimse yardımcı olmuyor. İlimizin tanıtıma ihtiyacı var bu konuda yardımcı olurlarsa çok sayıda yerli ve yabancı turistin geleceği ve il ekonomisi ile tanıtımına katkıda bulunacağına inanıyorum. Muş için büyük gayretler sarf eden Sayın Valimiz Aziz Yıldırım’ı bu konuda bana yardımcı olmasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 741 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
KEMOTERAPİ ÜNİTESİNDE İLK TEDAVİ YAPILDI KEMOTERAPİ ÜNİTESİNDE İLK TEDAVİ YA.. Muş Devlet Hastanesi bünyesinde önceki gün oluşturulan kemoterapi ünitesinde ilk..
0 yorum SAĞLIK - 21.6.2018
TARİHİ ÇARŞI SAĞLIKLAŞTIRILMASI PROJESİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI TARİHİ ÇARŞI SAĞLIKLAŞTIRILMASI PRO.. Muş Belediyesi ve Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (DAKA) arasında Minare Mahallesi ..
0 yorum GÜNCEL - 21.6.2018
ÜÇ GENCİMİZ TOPRAĞA VERİLDİ ÜÇ GENCİMİZ TOPRAĞA VERİLDİ.. Giresun'un Tirebolu ilçesinde meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden 3..
0 yorum GÜNCEL - 21.6.2018
Üye Bilgi