Bu İçeriği Paylaş
27 Mayıs 2018 Pazar

MHP, MUŞ’TA SEÇİM STARTINI VERDİ

Seçim çalışmalarına başlayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Muş merkezde seçim bürosunu açtı


24 Haziran´da yapılacak seçimler öncesinde milletvekili adaylarını en erken tanıtan MHP Muş İl teşkilatı önceki gün seçim bürosunu da açtı. MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir, Merkez İlçe Başkanı Tahsin Şahin, Milletvekili adayları Rahmi Yenibahar, Tarkan Dede ve partililerin de katıldığı açılış görkemli geçti. Adayların kendini tanıttığı seçim bürosu açılışında konuşan MHP Muş İl Başkanı Şükrü Demir, 24 Haziran seçiminin önemine vurgu yaptı. “MHP´nin bu seçimde 2 stratejisi vardır. Birisi cumhurbaşkanı seçiminde cumhurbaşkanımızın seçilmesini sağlamaktır. Diğeri de milletvekilliği seçiminde TBMM´de MHP´nin güçlü ve kuvvetli bir şekilde temsil edilebilmesini sağlamaktır. Bu bizim seçim stratejimizdir” diyen Demir, sistemin gerekliliğine dikkat çekti.

Demir, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi: “Bildiğimiz gibi 24 Haziran´da bir kez daha seçim yaşayacağız. Bu seçim diğer seçimlerden farklı bir seçimdir. İlk defa Cumhurbaşkanlığı seçimi ile milletvekilliği seçimini birlikte yaşayacağız. Bu Devlet Bahçeli´nin oluşturduğu yeni devlet modelidir. Genel Başkanımız Türkiye´de anayasal değişikliğin öncülüğünü yapmış ve yeni bir sistem oluşmasına fırsat vermiştir. Yeni sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´dir. Genel başkanımızın mimarı olduğu bu proje AK Parti tarafından da kabul görmüş ve birlikte TBMM´ye sunulmuş, bu bağlamda da değişiklik olmuştur. Bugün itibariyle Türkiye Cumhuriyeti´nde artık yeni bir sistem vardır. Bu sistem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi´dir ve bu sistemin gereği olarak da MHP, AK Parti ile birlikte ittifak yapmıştır. Bu ittifakta cumhurbaşkanı adayımız şu anki Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´dır. Hep birlikte hem MHP olarak hem AK Parti olarak cumhurbaşkanımız ortak aday gösterilmiştir. Bu nedenle seçimlerde bir cumhurbaşkanımıza oy vereceğiz bir de milletvekilliği seçimi yapacağız. Onun için de kendi partimize kendi listemize oy vereceğiz.”

15 Temmuz´un Türkiye için bir dönüm noktası olduğunu belirten MHP İl Başkanı Şükrü Demir, “Biz geçen haftadan bu yana Muş´ta seçim çalışmalarını başlattık. Hep birlikte hem şehir merkezini hem de tüm ilçeleri geziyoruz. Beraberinde halkımızla bir araya geliyoruz. Bugün de seçim büromuzda sizlerle bir araya geldik. MHP´nin bu seçimde 2 stratejisi vardır. Birisi cumhurbaşkanı seçiminde cumhurbaşkanımızın seçilmesini sağlamaktır. Diğeri de milletvekilliği seçiminde TBMM´de MHP´nin güçlü ve kuvvetli bir şekilde temsil edilebilmesini sağlamaktır. Bu bizim seçim stratejimizdir. Bu sistemin gerekliliğine inanıyoruz. Türkiye´nin içinde bulunduğu durumdan dolayı beka sorunu yaşadığı bugünlerde birlik ve beraberlik içerisinde olmak gerektiğine inandığımız için bir ittifak yapmış bulunuyoruz. Çünkü 15 Temmuz´u birlikte yaşadık. 15 Temmuz´da yaşananlar ülkemiz için bir dönüm noktasıdır. Kimin kiminle iş birliğini yaptığını, kimin milli kimin ise gayri milli olduğunu çok iyi gördük. Bu yüzden devletimizin, milletimizin birlik ve beraberlik içerisinde olması gerektiğine inandığımız için ittifak yaptık. Bu ittifak sadece bundan sonraki dönemde değil bu zamana kadarda milletimizin önünü açmıştır. Bugün terör belasına karşı bu milli duruş sayesinde başarılar elde edilmiştir. Bugün uluslararası arenada Türkiye´ye karşı bir takım komplo yapan ülkelere karşı duruş sergilenmiştir. Yine bu milli duruş sayesinde Afrin´e çıkartma yapılmıştır. Millet ve ordu işbirliği ile Afrin´deki terör odakları yerle bir edilmiştir. Bu cumhur ittifakının bir başarısıdır” ifadelerini kullandı.

MHP Muş birinci sıra adayı Rahmi Yenibahar ise şunları kaydetti: “Seçimlerde ülkemize, partimize daha iyi bir sonuç aldırmak için aday oldum. Bu süreçte amacımız genel başkanımıza ve partimize güç vermek. Genel başkanımızın elini Ankara´da güçlendirmek adına hepinizden Milliyetçi Hareket Partisi´ne destek bekliyoruz. Bildiğiniz gibi bu seçimlere cumhur ittifakı adı altında giriyoruz. Genel başkanımızın 15 Temmuz´da ve sonraki süreçte ortaya koymuş olduğu irade tüm Türk halkı tarafından teveccüh görmüştür. Temelinde Türk milleti ve Türk devleti olan bu irade inşallah MHP´yi en yüksek çıtalara taşıyacaktır. Bunun için hep birlikte var gücümüzle çalışacağız.”

MHP’DEN ESNAF ZİYARETLERİ

Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili adayı Rahmi Yenibahar seçim çalışmalarına start verdi. Rahmi Yenibahar, Muş merkezdeki esnaf ziyaretleri ile başlattığı seçim çalışmalarında samimi bir ortam oluştu. İnsanların dertlerini dinledi ve çözüm önerileri getireceğini söyledi. Seçilmesi halinde Muş'la hiç bir zaman irtibatını kesmeyeceğini geçmiş dönemde de olduğu gibi herkese bir telefon kadar uzak olacağını anlattı. Milliyetçi Hareket Partisinin Muş'un sorunlarını bildiğini bu sorunların mecliste dile getirilmesi için uğraşacağını ifade etti. En önemli sorun olarak gördüğü göç ve Muş'un sosyoekonomik verilerde son sırada olmasının Muş'un kaderi olmadığını söyledi. Bunun için gençlere iş imkanları açacak sosyoekonomik verileri tersine çevirecek projeleri ürettiklerini aktardı. Her hafta dağıtılacak el ilanları ile problemlerin çözümlerine odaklanacak açıklamalar yapacaklarını ilan etti. İnsanların teveccühlerinin Milliyetçi Hareket Partisi noktasında birleştiğini gördük diyerek konuşmasını bitirdi.

 
Bu içerik 194 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi