Bu İçeriği Paylaş
04 Mart 2013 Pazartesi

KORKUT ÇPL’DE ÖĞRENCİLER KIYASIYA YARIŞTI

Korkut Çok Programlı Lisesi (ÇPL) öğrencileri, “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında düzenledikleri yarışma renkli görüntülere sahne oldu


Milli Eğitim Bakanlığı’nın Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı tarafından hayata geçirilen “Değerler Eğitimi” projesi kapsamında Korkut Çok Programlı Lisesi’nde münazara programı düzenlendi. Okulun konferans salonunda düzenlenen münazara programına İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Çelik, Okul Müdürü Mümtaz Bilgin, okul müdürleri ve çok sayıda öğretmen ile öğrenci katıldı. Münazara programında 9. sınıf öğrencileri kıyasıya yarıştı.
“Değerler Eğitimi” programının öğrenciler için büyük bir avantaj olduğunu belirten Okul Müdürü Mümtaz Bilgin, her ay öğrencilere düzenli konular verildiğini ve bunun karşılıklı tartışıldığını söyledi. Programda dereceye giren öğrencileri ödüllendirdiklerini hatırlatan Bilgin, şunları söyledi: “Okulumuzda hemen hemen her ay bir etkinlik düzenleniyor. Bu ayki etkinliklerimizin içerisinde de yani Milli Eğitim Bakanlığının bize önerdiği aylık bu değerler eğitimi ile ilgili ve değerler eğitiminin yanında da biz her ay okulumuzda öğrencilerimizin kendi aralarındaki eğitimle ilgili değerlendirmeleri yapmak için aralarında sınıflar düzeyinde deneme sınavları yaptırıyoruz. Yarışmalar düzenliyoruz. Lise 1. sınıf öğrencileri arasında ödüllü bir deneme sınavı yarışması düzenledik. Bu yarışmada bizim 9/A, B, C ve D sınıfları arasında yarışma yapıldı. Yarışmalar sonucunda 9/C sınıfımız birinci oldu. Bu sınıfımızdaki öğrencilerimize değişik motivasyon geliştirici hediyeler düzenledik. Bu hediyelerin başında sınıfımıza toplu halde Muş Merkez Ceylan Plazada 7D Sinema keyfini ve orada istedikleri yerde yemek yeme ayrıca o eğlence yerinde öğrencilerin istedikleri taktirde, istedikleri saat limiti dahilinde eğlence imkanları ile ilgili istifade etmelerini sağlayıp böyle bir ödül düşündük ve düzenledik. Birinci olan sınıfımıza da sınıf rehber öğretmeni eşliğinde bu tür motivasyon arttırıcı etkinlikleri yapmaya devam edeceğiz. Sene başından beri bu tür programlarımız devam ediyordu bundan sonrada her hafta hemen, hemen bir etkinlik olacak.”
“ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN PROJELER GELİŞTİRECEĞİZ”
Öğrencilerinin güzel üniversitelere yerleştirilmeleri için gayret ettiklerini ifade eden Bilgin, “Bu etkinlikleri biz bütün öğrencilerimizin katılımıyla, bütün öğretmenlerimizin organizesiyle ve okulda ki tüm çalışanlar bu işe katkı da bulunarak çok güzel etkinlikler düzenleniyor. Tabi önümüz bahar ayı, bahar ayında da biz öğrencilerimizin daha fazla okuldaki derslere ve aktivitelere katılımıyla ilgili değişik projelerimiz, düşüncelerimiz mevcut. İki yıl önce okulumuzda çok güzel bir bahar şenliği düzenlenmişti. Bundan sonra temennimiz odur ki bundan sonra tekrardan bu özellikle bahar ayı bütün vatandaşlarımızın da, bütün velilerimizin de ve öğrencilerimizin katılımıyla güzel bir şenlik planlamayı düşünüyoruz. Şu anda arkadaşlarımızla öyle bir çalışma içerisindeyiz. Bu okulda okumaktan keyif duyabilecek bir ortam öğrencilerimize hazırlamanın gayreti içerisindeyiz tüm idareci ve öğretmen ekibimle beraber. Önümüzde ki günler de bunları tek, tek gerçekleştirmek için gayret göstereceğiz” diye konuştu.

 
Bu içerik 1050 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
Günün Diger Manşetleri
VALİ YAVUZ, OKULLARDA SEMİNER VERECEK VALİ YAVUZ, OKULLARDA SEMİNER VEREC.. Vali Seddar Yavuz, her hafta bir lisede öğrencilerle bir araya gelerek seminer v..
0 yorum GÜNCEL - 04.10.2015
TELLİ TURNA VE TOY KUŞLARI İÇİN UYAR LEVHALARI KONULUYOR TELLİ TURNA VE TOY KUŞLARI İÇİN UYA.. Dernek ve vakıflar ‘Muş’ta Toy ve Telli Turna Koruma’ projesi kapsamında telli t..
0 yorum GÜNCEL - 04.10.2015
MUŞ'LU HACILAR DÖNDÜ MUŞ'LU HACILAR DÖNDÜ.. Hac farizalarını yerine getirmek üzere kutsal topraklara yolculuk yapan hac kafi..
0 yorum GÜNCEL - 04.10.2015
Üye Bilgi