Bu İçeriği Paylaş
28 Şubat 2018 Çarşamba

BESYO ÖĞRENCİLERİ TÜRKİYE KROS ŞAMPİYONASINDA DERECE ALDI

Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, Üniversiteler Türkiye Kros Şampiyonasında dereceler elde etti


Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğrencileri, Kocaeli’nin Gebze ilçesindeki Üniversiteler Türkiye Kros Şampiyonasında dereceler elde etti. Şampiyonaya katılarak 5000 metre koşan BESYO öğrencileri Milli Atletler Emine Akbingöl 3., Derya Kunur 4. ve Mehtap Altun 22. sırada yarışı tamamlayarak önemli bir başarı elde ettiler. Bu başarılarıyla Millî Takıma seçilen sporcular, Dünya Üniversiteler Kros Şampiyonasında, ülkeyi ve Muş Alparslan Üniversitesini temsil etmeye hak kazandılar.

“ŞAMPİYONAYA 188 SPORCU KATILDI”

Gebze Teknik Üniversitesinde yapılan Üniversiteler Türkiye Kros Şampiyonası, 188 atletin katılımıyla tamamlandı. Türkiye genelindeki farklı üniversitelerden 82 kadın sporcunun ter döktüğü şampiyonaya BESYO Arş. Gör. Ayça Genç ve Uzm. Furkan Şahin önderliğinde katılan öğrenciler Milli Atlet Emine Akbingöl, Derya Kunur ve Mehtap Altun, organizasyonda Muş’u ve üniversiteyi başarıyla temsil ettiler. Portekiz’in Mira kentinde geçtiğimiz aylarda düzenlenen Avrupa Şampiyon Kulüpler Kros Şampiyonasına (ECCC) da katılan Emine Akbingöl 2. olarak gümüş madalya kazanırken, Derya Kunur, 5.lik elde etmiş ve takım olarak Avrupa ikincisi olmuşlardı.

Üniversiteyi başarılı atletleri, yardım ve desteklerinden dolayı başta Rektör Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’a, BESYO Müdürlüğüne, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Muş halkına teşekkürü borç bildiklerini dile getirdiler.

 
Bu içerik 114 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi