Bu İçeriği Paylaş
22 Haziran 2018 Cuma

ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni Hüsamettin Altay, 2018 yılında ilçeye bağlı 17 köyde çok ciddi yatırımların yapıldığını belirterek ilçenin hizmetlerde çağ atlattığını ve sıkıntılarının büyük ora


AK Parti iktidarı ile Muş ve Hasköy İlçesinde çok ciddi yatırımların yapıldığını belirten AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği Encümeni Hüsamettin Altay, 2019 yılı için yatırımlarından umutlu olduklarını kaydetti.

Sayfa 1’den devam; İlçeye bağlı köylerde yapılan hizmetlere değinen Altay, “2017 yılında Azıklı, Eşmepınar ve Karakütük 2018 yılında da Dağdibi, Elmabulak, Kağuktaş, Umurca, Sarıbahçe, Otaç, Böğürdelen, Yukarı Üçdam, Yerkaya, Aşağı üçdam, Koç Köyü, Büvetli, Ortanca ve Gökyazı köyleri olmak üzere toplamda 17 köyümüzün köy içlerinde 90 bin 500 metrekare kilitli parke taşı ve Karakütük-Böğürdelen arası 2.7 kilometre BSK(Sıcak Asfalt) döşendi.

17 köy halkımız çok şükür çamurdan kurtuldu. Gökyazı, Eşmepınar ve Yerkaya köy yolları için 1. Ve 2. Kat asfalt sathi katlama işi için konkasyon malzemesi temini ve nakli işi yapılarak tamamlandı. Dağdibi ve Otaç köylerimizin içme suyu inşaatı yapım işi başarılı bir şekilde yapılarak her iki köyümüzün de yıllardır yaşadığı su sıkıntısı giderilmiştir. Bununla beraber Büvetli köyümüzün de içme suyu onarım işi yapıldı. Eşmepınar,Böğürdelen ve Elmabulak  köylerimizde sanat yapıları ile köy içinde kullanım amaçlı kutu menfez işi yapılarak hizmete sunulmuştur” dedi.

Hasköy ilçe merkezi ve Düzkışla beldesinde iki adet kapalı modern halı sahaların yapılarak gençlerin ve sporsever vatandaşların hizmetine sunulduğunu açıklayan Altay, şunları söyledi: “Büvetli, Koğuktaş ve Otaç köylerimizde doğal arıtma ile etrafında gerekli güvenlik önlemleri için tel ile örülmüştür. Bu hizmetlerin yanında ayrıca 100. Yıl Gazi, Yunus Emre, Eşmepınar ilkokulları ve Hasköy Anaokulunun birliğimizce bakım ve onarımları yapılarak eğitime desteklerde bulunulmuştur.”

Hedeflerinin 3 yıl içerisinde eğitimden içme suyuna, yol ve köy içi parke taşı çalışmalarının büyük bir bölümünü tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayan Altay, “önümüzdeki 3 yıl içerisinde ilçemize bağlı tüm köylerimizin alt yapı, kilitli parke taşı, içme suyu ve yol sorununu büyük bir bölümünü çözmek istiyoruz. 2019 yılı Köylere Hizmet Götürme Birliği kapsamında yapılacak olan hizmetleri de eklediğimizde yatırımlarımızın büyük bir bölümü şekillenmiş olacaktır. Muş ilimiz ve özelinde Hasköy ilçemizde yapılan yatırımlardan dolayı başta hükümetimiz olmak üzere Sayın Valimiz Aziz Yıldırım, AK Parti Milletvekilimiz Sayın Mehmet Emin Şimşek, İl Genel Meclisimize, İlçe Kaymakamımız sayın Ahmet Özkan, ve tüm muhtarlarımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 
Bu içerik 239 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HAFTA SONU DA HİZMET VERECEK NÜFUS MÜDÜRLÜĞÜ HAFTA SONU DA HİZME.. Muş Valiliği, seçim ve sınav işlemleri için hafta sonu nüfus müdürlüğünde mesai ..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi