Bu İçeriği Paylaş
11 Haziran 2018 Pazartesi

MUŞ DEVLET HASTANESİ’NDE BİR İLK DAHA

Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu’nun destekleriyle ve Devlet Hastanesi Başhekimi Radyoloji Uzmanı Dr. Gürkan Danışan’ın uygulamalarıyla girişimsel radyoloji işlemleri başarılı bir şekilde yapılmaya başlandı


Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu’nun destekleriyle ve Devlet Hastanesi Başhekimi Radyoloji Uzmanı Dr. Gürkan Danışan’ın uygulamalarıyla girişimsel radyoloji işlemleri başarılı şekilde sürdürülüyor.

Başarılı çalışmalardan dolayı Başhekim Radyoloji Uzmanı Dr. Gürkan Danışan ve ekibini tebrik eden İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu, Muş Devlet Hastanesinde ilk kez girişimsel radyoloji ile tümör embolizasyonu yapılarak bir ilk daha gerçekleştirildiğini söyledi.

“BAŞARILI ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDECEK”

Muş İl Sağlık Müdürü Dr. Serdal Türkoğlu yaptığı açıklamada, “Hastanemiz Üroloji Uzmanı Dr. Mehmet EZER tarafından üroloji servisine yatışı yapılan 28 yaşındaki erkek hasta sağ böbrek alt ucunda yaklaşık 10 cm çapında Anjiyomiyolipom  (iyi huylu tümör) ile uyumlu kitle ve bu kitleden aktif kanama ile Acil Servise başvuran hasta Üroloji Uzmanı hekimlerimizce kitlenin renal damarlara yakınlığı sebebiyle nefrektomi (böbreğin alınması) düşünüldü. Ancak hasta yaşının genç olması sebebiyle Girişimsel Radyoloji birimine danışıldı. Girişimsel Radyoloji uygulamasını yapan Muş Devlet Hastanesi Başhekimi Radyoloji Uzmanı Dr. Gürkan Danışan ve ekibi tarafından tümör embolizasyonu (tümöre giden damarların kapatılması) ile kanama durduruldu ve tümörün beslenmesi kesilerek böbreği kurtarıldı. Hastamız üroloji servisinde takip edilmekte ve iyileşme süreci hızla devam etmektedir. Muş Devlet Hastanesinde ilk kez girişimsel radyoloji ile tümör embolizasyonu yapılarak bir ilk daha gerçekleştirilmiştir” dedi.

 
Bu içerik 69 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi