Bu İçeriği Paylaş
19 Haziran 2018 Salı

RAMAZAN BAYRAMI'NDA KORKUNÇ KAZA BİLANÇOSU

Ramazan Bayramı'nda yurt genelinde tüm uyarılarına rağmen, aşırı hız, dikkatsizlik ve uykusuzluk sonucu yaşanan 84 kazada 67 vatandaşımız hayatını kaybederken 341 kişinin de yaralandığı kaydedildi


Ramazan Bayramı'nda kaza bilançosu çok ağır oldu. Bayramda arefe gününden itibaren yaşanan kazalarda yurt genelinde meydana gelen 84 kazada 67 vatandaşımız hayatını kaybederken 341 kişi de yaralandı. Ramazan Bayramı'nı fırsat bilen vatandaşlar tatil yolunda kaza kurbanı oldular. Arefe günü sabah saatlerinden itibaren yollara dökülenler karayollarında yoğunluk yaşanmasına neden olurken trafik ekiplerinin tüm uyarılarına rağmen, aşırı hız, dikkatsizlik ve uykusuzluk kazalara davetiye çıkardı.

Arife günü olan 14 Haziran Perşembe günü Gaziantep, Manisa, Balıkesir ve Niğde'de ikişer, Antalya, Adıyaman, Elazığ, Denizli, Kütahya, Burdur, İzmir, Ankara, Kocaeli, Yalova, Kırıkkale, Adana, Ordu ve Kahramanmaraş’ta birer olmak üzere toplam 23 kazada 22 kişi hayatını kaybederken 70 kişi de yaralandı.

Ramazan Bayramı’nın ilk gününde İstanbul’da 3, Adana ve Çorum’da 2’şer, Karaman, Erzincan, Burdur, Denizli, Diyarbakır, Kocaeli, Muş, Edirne, Manisa, Gümüşhane, Balıkesir, Sakarya, Karabük ve Nevşehir’de meydana gelen kazalarda, 8 kişi ölürken 77 kişi de yaralandı. Bayramın 2’nci günü Denizli, Gaziantep, Konya ve Tekirdağ’da ikişer, Aydın, Bolu, Kütahya, Malatya, Muğla, Sakarya, Sivas, Uşak, Yozgat, Eskişehir, İstanbul, Şırnak, Ankara, Elazığ, Siirt, Karabük ve Kastamonu’da meydana gelen toplam 25 kazada, 25 kişi hayatını kaybederken 112 kişi de yaralandı.

Bayramın son günü olan Pazar günü saat 23.30’a kadar İzmir’de iki, Konya, Samsun, Kütahya, Bolu, Ankara, Elazığ, Antalya, Şanlıurfa, Bursa, Kayseri’de meydana gelen bu kazalarda 12 kişi ölürken 82 kişi de yaralandı.

Böylece Ramazan Bayramı tatili boyunca Arife gününden pazar günü saat 23.30'a kadar meydana gelen 84 kazada 67 kişi yaşamını yitirdi, 341 kişi de yaralandı.

 
Bu içerik 89 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi