Bu İçeriği Paylaş
10 Nisan 2018 Salı

FOLKLORCU ANTRENÖRLERDEN DESTEK ÇAĞRISI

Muş’ta uzun yıllardır faaliyet gösteren İlimiz Halk Oyunları ekibi antrenörleri, kendilerine destek verilmediğini belirterek, yetkililerden destek istediler


Muşlu folklorcu gençlerden destek çağrısı. Muş’un kültürlerini uzun yıllardır yaşatmaya çalıştıklarını söyleyen antrenör Fatih Tekin, ancak kurumlardan destek alamadıkları için çalışmalarını sürdüremediklerini ifade etti.

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından açılan kurslara yüzlerce öğrencinin başvuru yaptığını dile getiren Tekin, halk oyunlarına büyük bir talep olduğunu sözlerine ekledi. Bu konuda sadece Halk Eğitim Merkezi Müdürü Vedat Beyazduman’ın desteklerinin olduğunu anlatan Tekin, daha çok öğrenciye ulaşmak için, daha çok eğitimler verebilmek için ilimizin yerel yönetiminin kendilerine sahip çıkması gerektiğini söyledi.

Gençlerin okul zamanlarından kalan boş vakitlerini halk oyunlarına yönelmelerini istediklerini anlatan antrenör Fatih Tekin, özellikle Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat’ın bu işe el atmasını beklediklerini vurguladı.

Antrenör Fatih Tekin, Selami Yurtlu, Suat Dinçer, Muhammed Yavuz ve Mutallip Ergün, ortak yaptıkları açıklamada; “Öğrencilerimiz boş zamanlarında halk oyunlarına gelsin istiyoruz. Sokaklarda, kahvehanelerde gezeceklerine oyun sanatları ile zamanlarını geçirsinler. Bizler Muş gençliği olarak devlet büyüklerimizden destek istiyoruz. Özellikle Rektörümüz Sayın Fethi Ahmet Polat hocamızın bu konuda duyarlı olduğunu biliyoruz. İlimizin kültür ve sanatına emek veren Sayın Hocamızdan bizlerinde elinden tutmasını istiyoruz.” Diye konuştular.

 
Bu içerik 66 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi