Bu İçeriği Paylaş
13 Mayıs 2018 Pazar

GÖRME ENGELLİLERİ ANLAMAK İÇİN GÖZLERİ KAPALI MAÇ YAPTILAR

Muş Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) İl Müdürlüğüne bağlı yurtlarda barınan Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) öğrencileri, Engelliler Haftası dolayısıyla gözleri kapalı futbol maçı oynadı


KYK İl Müdürlüğünce düzenlenen yılsonu etkinlikleri kapsamında KYK'lı öğrenciler, engellilerin gündelik yaşamda karşılaştıkları sorunlara dikkat çekmek adına gözleri kapalı maç yaptı. Yeni kapalı spor salonunda bir araya gelen öğrenciler, göz bandıyla gözlerini kapatıp özel çıngıraklı topla futbol oynarken, kaleciler ise tek koluyla kaleyi korudu. Engellilerin zorlu yaşamlarına dikkat çekmek adına düzenlenen maçta, oyuncular bir birlerine çarparak yere düştü.

Gazetecilere açıklamalarda bulunan KYK İl Müdürü Emrullah Güler, Engelliler Haftası nedeniyle bir nebzede olsa engellilerin yaşamış oldukları sıkıntıyı hissetmek ve empatiyle dile getirmek istediklerini söyledi. Dünyanın karanlık iken dış seslerle sadece yönlendirilmek ya da dokunarak hissetmenin farklı bir duygu olduğunu ifade eden Güler, "Hayatı paylaşmak için hiçbir engel yok, hiçbir insan bir başkasından üstün değildir. Burada engelli kardeşlerimizin çektiği sıkıntıyı empati yaparak dile getirmek istedik. KYK sadece barınma ve burs hizmetleri vermiyor, sosyal sorunluluk projeleri, sportifi ve kültürel etkinlikler gibi birçok aktivite yapıyoruz. Bizim önceliğimiz; gençlerimizin topluma, millete hayırlı gençler olmalarıdır" dedi.

MŞÜ öğrencisi Kadir Koçin ise, görme engellileri bir nebzede olsa daha iyi anlamak için gözlerini kapatıp futbol maçı yaptıklarını söyleyerek, "Azda olsa görme engelli kardeşlerimizi anladık. Ne kadar zor bir şey olduğu gördük. Çünkü görmeden top oynamak, gerçekten çok zor bir şey. Maç sırasında arkadaşlarımızla hep çarpışıp düştük" ifadelerini kullandı.

 
Bu içerik 76 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi