Bu İçeriği Paylaş
6 Temmuz 2017 Perşembe

KAPAN, MUŞ’U FOTOĞRAFLARLA TANITIYOR

Sürekli yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri açan Adem Kapan, Muş Fotoğraf Evi açarak Muş’u tanıtmaya devam ediyor


Sürekli yurt içinde ve yurt dışında fotoğraf sergileri açarak Muş’u tanıtan fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, ‘Muş Fotoğraf Evi’ ile hizmet vermeye devam ediyor. Muş’u defalarca uçak dergilerinde, sunumlarda yurt içi ve dışında açtığı sergilerde ‘Muş ve laleyi’ her defasında anlatan Kapan, sürekli Muş’u gündeme getiriyor. Daha önce Anadolu Jet Uçuş Noktası, National Geographic ve birçok dergide ‘Muş ve Laleyi’ anlatan fotoğrafları ile dikkat çeken fotoğraf sanatçısı Adem Kapan, Ankara’da sergi açmıştı.

Yaptığı bu çalışmalar sayesinde Muş’u herkese anlatma fırsatı yakalayan Kapan, açtığı fotoğraf evi ile reklam, tanıtım, organizasyon ve Muş’a ait tüm fotoğraflar hediyelik siparişlerin alınabileceğini belirtti. Fotoğraf evi ile daha düzenli bir şekilde hizmet vereceğini aktaran Kapan, “Muş Fotoğraf Evi ile hem baskı hem de çerçeve çalışmasını kendim yapıyorum. Çünkü hangi fotoğrafa uygun nasıl bir çalışmanın olacağına daha kolay karar verebiliyoruz. Ayrıca kamu kurum ve kuruluşlarda yapılacak olan fotoğraf çalışmalarına çevre illerden geleceğine biz kendimiz yapmak istiyoruz. Burada ticari kardan ziyade yaptığımız çalışmaların yer almasını istiyoruz. Bununla birlikte fotoğraf evimizde özellikle il dışındaki vatandaşlarımızın talepleri üzerine fotoğrafları çerçevesi ile birlikte gönderebiliyoruz. Ayrıca hediyelik ve hasret gidermek istene vatandaşlarımıza da güzel bir şekilde gelecek talep üzerine çalışmamızı yapıp ulaştırabiliriz” dedi.

“ELİMİZDEN GELEN GAYRETRİ SARF EDİYORUZ”

Anadolujet’in magazin dergisinde yayınlanan fotoğraflarla Muş’u en iyi şekilde tanıtma şanslarını yakaladıklarını ifade eden Kapan, açtığı fotoğraf evi sayesinde daha profesyonel çalışacaklarını söyledi. Muş’un bilinmeyen doğa ve tarihi güzellikleri ile insanının sıcakkanlılığını fotoğraflarla anlatmak istediğinin altını çizen Kapan, “Yaklaşık 18 yıldır özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde ‘Muş Doğa Gezginleri’ adı altında bir grup arkadaşımızla dağ yürüyüşleri, kültürel faaliyetler ve sosyal aktivitelerde bulunduk. Önce hobi olan bu aktivitelerin gerçek yüzünü ve görülmeye değer anları fotoğraf kareleri ile ülkemize ve tüm dünyaya göstermeyi amaç edindim. Bu vesileyle çektiğim tüm fotoğraf karelerinin herkesin görmesi gerektiğine inandım ve bunu dergi ile sergilerle beğeniye sunduk. Hiçbir şekilde menfaat gözetmeden sadece bölgemizi anlatmak, tanıtmak ve göstermek için canla başla çalıştık. İlk sergiyi Almanya’da açıp ardından Ankara’da devam ettik. Daha sonra Bursa, İzmir, İstanbul ve Hollanda’da sergiler açtık” dedi.

“MUŞ’UN TURİZMİ ÇOK ÖNEMLİ”

Açılan sergilerle Muş ve lalenin büyük beğeni topladığını kaydeden Kapan, “Batıdaki insanlarımızın bu bölgeye olan bakış açısını değiştirmek ve buraları ziyaret etmeleri için bu sergilere devam edeceğiz. Daha önce yine Ankara Kızılay Metro Sanat Galerisi’nde açtığımız serginin yetkililer tarafından ‘en büyük sergi’ olduğunun söylenmesi bizi açıkçası gururlandırmıştı. Bu tür çalışmalarımızı sürdürmeyi amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.

“LALEYİ GÖRÜCÜYE ÇIKARACAĞIZ”

Nisan ayının sonu ve mayısın ilk haftasında çıkan laleleri tanıtmak amacıyla nisan ayında tekrar Ankara’da sergi açtığını hatırlatarak Muş’un turizmine katkıda bulunmak istediklerini aktaran Kapan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkülere, destanlara ve en önemlisi Türkiye’nin turizminin sembolü olan Muş Lalesi sayesinde Muş’un turizmine ciddi bir katkı sunmayı planlıyoruz. Onun için laleler açmadan Ankara’da bir sergi açtık. Muş insanının misafirperverliğini, sıcakkanlılığını ve doğal güzelliklerinin sadece fotoğraf karelerinde değil aynı zamanda şahit olunması için herkesi buraya davet ettik. Kısacası güzel bir tanıtım oldu.”

“THY ANADOLUJET MAGAZİN DERGİSİNDE SÜREKLİ YER ALDIK”

Muş’u anlatacak bir tanıtım kitabı çıkarmak istediğini ifade eden Kapan, “Bugüne kadar yurt dışında Almanya bazı Avrupa ülkelerinde ve özellikle Ankara, İstanbul ve çeşitli büyük illerimizde sergiler açtım. Bu sergilerde ayrıca görsel sinevizyon gösterimleri de yapıldı. Bu çalışmaları tamamen kendi imkanlarımla yaptım. Burada ki asıl amacım para kazanmaktan çok Muş’un tanıtımıdır. Bu konuda yaptığımız çalışmalarımız zaten bunu kanıtlıyor. Bunun için THY Anadolujet magazin dergisinde sürekli yer aldıkbu dergide Muş ilimize ait çektiğim fotoğraflar yer aldı. Tabi bu beni gerçekten çok mutlu ediyor” dedi.

THY Anadolujet magazin dergisinin sayesinde Muş’un çok güzel bir şekilde tanıtıldığını kaydeden Kapan, “Çünkü asıl amacımız olan ve her defasında dile getirdiğimiz ilimizin tanıtımıdır. Her gün binlerce hatta milyonlarca insan hava ulaşımını kullanıyor. Bu magazin dergisi sayesinde ilimize ait yapılan söyleyişi ve yer alan fotoğraflar milyonlarca kişi tarafından görüleceğine inanıyorum. Bu şekilde milyonlar verseniz bu kadar güzel bir şekilde tanıtım yapamazsınız. Bu tür imkanlarla ve çalışmalarla ilimizin tanıtımına devam edeceğiz. Yaptığımız bu güzel faaliyetlerde bize bu imkanı sağlayan başta Sayın Valimiz Seddar Yavuz, Muş Alparslan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat, Korkut İlçe Kaymakamımız Abdulgani Mağ ve Korkut Belediye Başkanımız Haşim Arık’a çok teşekkür ediyorum. Çünkü onların bu desteği ile hem Muş’u hem de laleyi en iyi şekilde tanıttık” diye konuştu.

 
Bu içerik 892 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi