Bu İçeriği Paylaş
19 Haziran 2018 Salı

MASATENİSİ ŞAMPİYONUNDAN DESTEK ÇAĞRISI

Muş Özel Final Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Furkan Topdemir, kazandığı 11 madalyaya yenilerini ekleyebilmek için masa tenisi robotu istiyor


Muş’ta Masatenisinin 1 Numarası Furkan Topdemir, malzeme eksikliği yaşıyor. Henüz 13 yaşında olmasına rağmen il içinde katıldığı bütün turnuvalarda rakiplerine fark atarak birçok turnuva şampiyonluğu kazanan Furkan Topdemir il dışında da Muş’u en iyi şekilde temsil ediyor. Antrenörü ve aynı zamanda ağabeyisi olan Fesih Topdemir tarafından yetiştirilen Furkan, yakın zamanda Bingöl ve Bitlis’te yapılan turnuvalarda da önemli başarılar kazandı ve ayrıca Nisan ayında Mardin’de yapılan okullar arası yıldızlar masatenisi turnuvasında da Final ortaokulu ekibinin bir parçası olarak doğudan katılan 14 şehir içerisinde 5’inciliği kazanmasında en büyük pay sahibi oldu.

Başarı öyküsünü bizlere anlatan Furkan şunları söyledi; “Bu spora bundan 2.5 yıl önce abimin teşvik etmesiyle başladım kendisi yabancı dillerde yayınlanan eğitim videolarının çevirisini yaparak bana en doğru vuruş tekniklerini sabırla öğretti ayrıca turnuvalarda da yanımda olarak bana maç taktikleri verdi. Onunla çalışmaya başladıktan sonra kısa bir sürede okulumu il içinde küçükler şampiyonu yaptım daha sonra yıldızlar kategorisinde de okulumuzu şampiyonluğa taşıdım. Çevre illerde yapılan turnuvalarda da başarılar elde edince Nisan ayında Mardin de yapılan okullar arası yıldızlar grup müsabakalarına gittik orda yaptığım maçlar hakemlerin dikkatini çekti çünkü Bitlis ekibini ve Van ekibinin güçlü bir sporcusunu yendim tmtf yönetim kurulu üyesi olan Cahit İncesu o esnada beni izlemiş beni ve abimi yanına çağırarak bizimle tanıştı bu tekniği nasıl kazandığımızı ve başarı hikayemizi sordu abimle bir süre sohbet edip iletişim numarasını verdi ve bizlere bundan sonraki dönemde daha çok çalışmamızı öğütleyerek başarılar diledi”

Çok çalışarak ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğini söyleyen Furkan şu an da malzeme konusunda sıkıntı yaşadığını belirterek yetkilerden bu konuda kendisine destek verilmesini istedi. Profesyonel malzemelerin hobi amaçlı malzemelerden farklı olduğunu belirten Furkan Topdemir en büyük eksikliğinin ise diğer illerde bulunan ve diğer sporcuların gelişmesine çok katkı sağlayan bir top atma makinasının olduğunu söyledi çünkü antrenmanları aksatmamak için karşınızda size sürekli ve düzenli bir şekilde top gönderecek çabucak yorulmayacak bir partner bulmak çok zor bu nedenle top atma makinaları partnerin bulunamadığı bu tarz durumlarda çok lazım oluyor dedi.

 
Bu içerik 239 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA TERÖR OPERASYONU: 5 TUTUKLAMA.. Muş’ta terör örgütü propagandası yapma suçundan yakalanan 17 şahıstan 5’i tutukl..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
OY KULLANMAK OY KULLANMAK.. Muş Alparslan Üniversitesi (MŞÜ) Sosyoloji Bölüm Başkan Yardımcısı Dr. Öğretim Ü..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUZ” ALTAY “AK PARTİ HÜKÜMETİNE VE EMEĞİ.. AK Parti İl Genel Meclis Üyesi ve Hasköy İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği E..
0 yorum GÜNCEL - 22.6.2018
Üye Bilgi