Bu İçeriği Paylaş
14 Haziran 2018 Perşembe

DRONE İLE BAYRAM UYGULAMASI

Muş’ta, Ramazan bayramı dolayısıyla trafik ekipleri drone ile trafik uygulaması yaptı


Emniyet Genel Genel Müdürlüğü’nün ‘Türkiye Trafik Güvenliği Denetimi’ uygulaması çerçevesinde 81 ilde olduğu gibi Muş’ta da eş zamanlı trafik uygulaması yapıldı.

81 ilde Emniyet Müdürlüğü trafik ekipleri ile trafik kazaraıjnın en aza indirilmesi sürücülerin trafik kurallarına uyma düzeylerinin daha üst seviyelere çıkarılması ve denetim faaliyetlerinin arttırılması amacıyla Muş-Erzurum, Muş-Bingöl ve Muş-Bitlis karayolunda drone ile uygulamalar yapıldı.

Ekiplerin droneli uygulamalarına eşlik eden İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Şube Müdürü Komiser Emrullah Bahar, uygulamanın kör ve trafik ekiplerinin yetersiz kaldığı noktalarda kullanıldığını söyledi. Uygulamanın devam edeceğini ifade eden Bahar, şunları söyledi: “Ramazan Bayramı nedeniyle bu yıl Emniyet Genel Müdürlüğümüzün vermiş olduğu talimatlar doğrultusunda trafik ile ilgili üst düzey tedbirler almış durumdayız. Trafik tedbirleri kapsamında trafik ekiplerimizle almış olduğumuz tedbirlere ilaveten yine Emniyet Genel Müdürlüğümüzün talimatıyla drone ile uygulama başlatmış bulunmaktayız. Muş Emniyet Müdürlüğü olarak da Muş’ta üst düzey emniyet tedbirleri aldık. İlimizin giriş ve çıkış noktasında özellikle yolcu otobüslerine karşı ve diğer hususi araçlara karşı trafik tedbirleri kapsamında çalışmalarımız devam etmekte olup drone ile de Muş ilinde ekiplerimizin yetersiz kaldığı noktalarda görevlendirme yaptık. Kural ihlali yapan sürücülerimize yönelik tespitler yapıp bunu uygulama noktasında ki ekiplerimize bildiriyoruz ve gerekli cezai işlemleri tatbik ediyoruz. Ancak trafik polisi olarak birinci önceliğimiz vatandaşımızı cezalandırmak değil. Vatandaşlarımızın trafikte huzur ve güvenlik içerisinde seyahat etmeleri ve bayramda sevdikleri ile birlikte mutlu, mesut ve bahtiyar bir şekilde geçirmeleridir. Muşlu vatandaşlarımız başta olmak üzere Türkiye’de ki bütün vatandaşlarımızın bayramını tebrik ediyorum ve kazasız ve belasız bir bayram diliyorum.”

Droneli uygulamada hatalı bulunan sürücüler uyarıldı. Sürücüler ise bu uygulamayı desteklediklerini ve bayramın kazasız geçmesi temennisinde bulundular.

 

 
Bu içerik 89 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi