Bu İçeriği Paylaş
5 Nisan 2018 Perşembe

ARANAN KİŞİLERE YÖNELİK OPERASYON

Muş'ta aranan kişilere yönelik çalışmalarda gözaltına alınan 7 kişiden 4'ü tutuklandı


Valilikten yapılan açıklamada, "Bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık" ve "Nitelikli olarak konut dokunulmazlığının ihlali" suçlarından 6 ayrı yakalama müzekkeresiyle aranan, toplam 9 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Bina içinde muhafaza altına alınmış eşya hakkında hırsızlık', 'Konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'İftira' ve 'Resmi belgede sahtecilik' suçlarından 4 ayrı yakalama müzekkeresiyle aranan, toplam 3 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan kişi, 'hırsızlık' suçundan 1 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir başka kişi, 'Kendini kasten yaralayarak askerliğe yaramayacak hale getirmek' suçundan 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir kişi, 'Borçlunun ödeme şartını ihlali' suçundan 3 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan bir başka kişi, 'Karşılıksız çek düzenlemek' suçundan 151.416 lira kesinleşmiş adli para cezası bulunan bir kişi, 'Evi terkeden çocuğu ailesini veya yetkili makamları durumdan haberdar etmeksizin yanında tutmak' suçundan aranan bir kişi olmak üzere toplam 7 kişi yakalanmıştır. Şüphelilerden 3'ü Muş Cumhuriyet Başsavcılığınca gerekli işlemleri yapıldıktan sonra salıverilmiş, 4 kişi ise hükümlü olarak cezaevine teslim edilmiştir."

OTO FARESİ SUÇÜSTÜ YAKALANDI

Muş’ta Araç camlarını kırarak hırsızlık yapan şahıs yakalandı. Muş Valiliğinden yapılan açılamada Muş Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince 02 Nisan 2018 tarihinde gece saatlerinde durumundan şüphelenilen ve polis otosunu görünce kaçmaya başlayan bir kişi yakalanarak gözaltına alınmıştır. Çevrede yapılan araştırmada şahsın bir işyerine ait iki minibüsün camlarını kırarak araçlardaki bozuk paraları çaldığı tespit edilmiştir. Araçlardan çalındığı değerlendirilen 39.75 TL metal para bir duvar dibinde bulunarak muhafaza altına alınmıştır. Otodan hırsızlık şüphelisi 02 Nisan 2018 günü çıkarıldığı adli makamlarca tutuklanmıştır. Denildi

 

 
Bu içerik 106 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi