Bu İçeriği Paylaş
27 Şubat 2018 Salı

MUŞ BEDENSEL ENGELLİLER, KAYSERİ TAKIMINI 84-32 MAĞLUP ETTİ

Türkiye Tekerlekli Sandalye 1. Ligi’nde Muş’u tek takım ile temsil eden Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, Kayseri temsilcisi Melik Gazi Belediyesi Engelliler Spor Kulübü’nü 84-32 ezici bir farkla mağlup etti


Muş’u 1. Lig’de temsil eden Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, bu hafta deplasmanda karşılaştığı Kayseri temsilcisi Melik Gazi Belediyesi Engelliler Spor Kulübü’nü 84-32 farkla mağlup etti.

Zor şartlarda Türkiye Tekerlekli Sandalye 1. Ligi’nde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, bu hafta ise Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temsilcisi ile karşılaşıyor.

Yaklaşık 15 yıldır Türkiye Tekerlekli Sandalye liginde mücadele eden Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü birçok zorlu şartlara rağmen 1. Lig’de direnmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendilerine gönderdiği sandalyelerle Ligde mücadele eden Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü, ayrıca sporcu yetiştirmeye de devam ediyor.

“DUYARLI İŞ ADAMLARI SAYESİNDE LİGDE MÜCADELE EDİYORUZ”

En büyük hayallerinin 1. Lig’de mücadele etmek ve Milli Takıma sporcu göndermenin olduğunu belirten Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Bedri Korkmaz, destek verilmemesinden dolayı yakındı. Lig öncesi birçok kişinin kendilerine destek sözü verip sadece reklam ve haber yaptırdığını ancak daha sonra destek vermediğini ifade eden Korkmaz, şuanda sadece Muş’un değil bölgenin tek temsilcisi olduklarını söyledi.

Tek sorunlarının deplasmanlarda ulaşım ve barınma sıkıntısı yaşadıklarını kaydeden Korkmaz, “Muş Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü olarak daha önce de belirttiğimiz gibi 15 yıldır spor yapıyoruz ve sporcu yetiştiriyoruz. Daha düne kadar evinden hiç dışarı çıkmamış ve toplumda kendini hep ezik gören engellilerimiz şimdi Milli Takımda Ay Yıldızlı bayrağımızı dalgalandırıyor ve 1. Ligde mücadele ediyorlar. Bundan daha güzel ve bundan daha onur verici bir durum olamaz. Biz bu başarıyı çok şükür yakaladık. Muş ilimizde yaklaşık olarak 15 bin engelli olan vatandaşımız var ve biz de bugün onları en iyi şekilde temsil ediyoruz” dedi.

“MUŞLU İŞ ADAMI YAVUZ VE KIZI BİZİ DUYGULANDIRDI”

Deplasmanda kendilerine sadece Muşlu işadamı Yavuz Yavuz’un destek verdiğini hatırlatan Korkmaz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Daha önce de defalarca dile getirdik ve şunları söyledik. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize desteği oldu ancak Muş’ta kimse bize ciddi bir destek olmadı. Bu konuda sesimizi duyurmaya çalışıyoruz ve ancak duyarsız kalınıyor. Gittiğimiz deplasmanlarda Muşlu iş adamı Yavuz Yavuz beyin dışında kimse bize destek vermiyor. Daha önce gittiğimiz Çanakkale deplasmanında Muşlu işadamı Sayın Yavuz ve kızı ile beraber tekerlekli sandalyelerimizi taşıdılar. Bu davranış bizi derinden etkiledi ve aynı zamanda bir işadamının gerçek memleket ve insanının sevdalısı olduğunu gösterdi. Yapmış olduğu bu davranış ve desteklerin yanında Samsun Bedensel Engelliler Takımından bir sporcuya sponsor olarak transfer almamızı sağladı. Biz kendisine minnettarız. Muş’a gönül vermiş ve gönül veren herkesten duyarlılık bekliyoruz.”

“MUŞ HALKINI KKTC MAÇINA BEKLİYORUZ”

Bu hafta sonu Cumartesi günü saat 11.00’da Şehir Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak olan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti takımı karşılaşmasına tüm Muş halkını davet eden Korkmaz, “bu hafta yapılacak olan karşılaşma bizim için önemli. Bu yüzden halkımızın manevi desteğine ihtiyacımız var ve herkesi davet ediyoruz. Ayrıca Kayseri deplasmanında bizlere destek sunan AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı Rahmetullah Yaktı ve Yeşilova Belediye Başkanı İlhan Çiftçi’ye teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 
Bu içerik 112 defa okundu.

* Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Üye Girişi yapmanız gerekli!
Yorum Yazın
 
İlgili diğer içerikler
 
Günün Diger Manşetleri
PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLANDI PKK/KCK OPERASYONU: 8 KİŞİ TUTUKLAN.. Muş’ta, PKK/KCK terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 25 kişi gözaltı..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ CHP HEYETİ, TSO’YU ZİYARET ETTİ.. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Muş İl Başkanı ve Milletvekili Adayları, Muş Ticar..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR YEKDEŞ: BU SEÇİMDE SİSTEM DEĞİŞİYOR.. 24 Haziranda yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği genel ..
0 yorum GÜNCEL - 20.6.2018
Üye Bilgi